IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Rzeka

Go down 
AutorWiadomość
Temmie
Admin

Liczba postów : 69

PisanieTemat: Rzeka   Nie Gru 13, 2015 1:35 pm

Niedaleko Snowdin przepływa rzeka, która biegnie przez całe podziemia. Można nad nią posiedzieć, jednak nie radzę moczyć w niej nóg, ponieważ woda jest okropnie zimna.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ourtale.forumpolish.com
Frisk

Liczba postów : 22

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 2:41 pm

Padał śnieg. Frisk kichnęła i potarła nosek. Snowdin, jak sama nazwa wskazuje było przykryte grubą warstwą puchu, przypominającego porcję bezy, która pokryła wszystkie domki, drzewa i skały. Dziewczynka przykucnęła przy brzegu rzeki i patrzyła jak w równych odstępach czasu po ciemnej toni przepływają bloki lodu. Co jakiś czas mignęła srebrem jakaś zbłąkana rybka. Frisk podrapała się po policzku... Zaraz, co ona tutaj robi... A tak! Zgubiła kredki. Dostała od Toriel całe opakowanie i mnóstwo kolorów i narysowała wszystkim portrety! Miała rysunek Sansa i Papyrusa, Alphys i Undyne i... I szczęśliwie rysunki miała przy sobie, ale gdzieś przy rzecze zgubiła opakowanie z kredkami. Chodziła tędy i odgarniała śnieg szukając zguby, aż przykucnęła zastanawiając się co robić dalej. Była zdeterminowana - w końcu nie odpuści! To był prezent od Toriel, nie można go było sobie od tak zgubić... Dlatego szukała i szukała i zrobiła sobie małą przerwę by zebrać myśli.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Undyne
Morderczy kucharz

Liczba postów : 148

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 3:18 pm

Wtoczyłam się tutaj idąc dość szybko. Uh, zimno...
Nie miałam jakieś większej potrzeby zostawiania tutaj, po prostu musiałam pójść po coś do jedzenia aż do Snowdin. Mając siatkę z zakupami przewieszona przez ramie, brnęłam w śniegu zapięta pod samą szyje. Nie przepadałam za zimnem, ale też nie narzekałam. Nuciłam sobie coś pod nosem i słuchałam muzyki która leciała mi w słuchawkach. Z półprzymkniętymi oczami obserwowałam jak śnieg zapada się pod moimi glanami, osiadając na ich czubku. W oddali zauważyłam dziewczynkę i przystanęłam na chwile. Widziałam, że wyraźnie czegoś szuka a nie mogłam jej przecież pozwolić tutaj tak marznąć. Podeszłam energicznie do niej i uśmiechnęłam się szeroko ściągając słuchawki.
- Heja Frisk! Czego tu się tak mrozisz? Chcesz stać się kostką lodu, która Wilk wrzuci do wody?- Mrugnęłam do niej i przykucnęłam obok bo byłam dość wysoka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 3:53 pm

Oh!
- Undyne! – Frisk podskoczyła i machnęła rękoma zadowolona, skacząc potworzycy-wojowniczce na szyję z szerokim uśmiechem – Nie zmienię się w kostkę! Nie jestem z wody. Och, widziałaś może moje kredki? – odsunęła się nieco i przestąpiła z nogi na nogę, dając znać, że to właśnie to zgubiła i zguby do tej pory nie znalazła. Skoro Undyne szła ze strony z której Frisk przyszła i niczego nie znalazła, musiała również przeoczyć kolorowe opakowanie. A może kredki dziewczynka zostawiła w domu u Toriel i niepotrzebnie się martwi?
To dobra okazja by dać prezent Undyne!
- Mam coś dla Ciebie! – sięgnęła pod sweterek i wyjęła kartkę, podając jej portret. Narysowała tam Frisk portret dzielnej potworzycy, z jej rudą kitą, szerokim uśmiechem spiczastych ząbków oraz z jej groźną włócznią. Cała postać wyglądała bardzo wojowniczo.
Apsiu! Frisk potarła nosek. Oj, zimno było.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Undyne
Morderczy kucharz

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 4:10 pm

Przytuliłam ja szybko kiedy rzuciła mi się na szyje i trochę się zaczerwieniłam. No, rzadko ktoś mnie dotykał. Raczej potwory czuły przede mną respekt.
- Oh? Jak to? Dla mnie?- Uniosłam brwi zadziwiona i w napięciu patrzyłam an to co Frisk wyciąga z pod sweterka. Zauważyłam kartkę a po chwili wzięłam do ręki papier z moją podobizną.
- Oooo. Jakie przesuperowe! - Wymyśliłam nowa hybrydę słów i poklepałam mała dziewczynkę po głowie, "przycinając" jej grzywkę.
- Zdolniacha z ciebie!- Stwierdziłam i wpatrywałam się przez chwile w każdą kreskę którą pociągnęła swoją dziecięcą łapką. Potem spojrzałam na nią i poprawiłam jej kołnierzyk.
- Mówisz, że zgubiłaś kredki? - Zrobiłam zabawną minę i wstałam, kładąc zakupy gdzieś obok swoich ciężkich butów. Rozpięłam kurtkę i ściągnęłam ją zakładając dziewczynce na ramiona.
- Poszukamy ich ale się zapnij, bo zgłoszę Cię do Wilka.- Puściłam jej oczko wyszczerzając się.

Ostatnio zmieniony przez Undyne dnia Sob Gru 19, 2015 4:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 4:23 pm

- Ah... - wymruczała ciszej Frisk i odpowiedziała mrugnięciem, nie mówiąc nic więcej - głównie dlatego, że opadła na nią za duża kurtka Undyne. Poczekała aż poprawi jej kołnierzyk i za długie rękawy po czym wsunęła małą łapkę w jej chłodną dłoń. No tak, jako "ryba" Undyne jest zimnokrwista i jej temperatura zależała od otoczenia - no, ale tego się jeszcze Frisk nie uczyła w szkole u Toriel. Na razie mówili o robakach i Frisk w swoim zeszycie oprócz równych rządków literek i cyferek miała rysunki małych dżdżownic, żuczków oraz motylków.
- Undyne, widziałaś innych ludzi tu, w Snowdin? Mało ich tu przychodzi, chyba przez to, że zimno. A Sans ostatnio oprowadzał turystów! - jej uwagę zwróciło coś innego i popatrzyła jeszcze na klocki lodu sunące rzeką. - Zgubiłam kredki. - posmutniała nieco i podrapała się po głowie. - Choć mogły zostać w domu. Nie widziałaś ich po drodze?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Undyne
Morderczy kucharz

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 4:35 pm

Uśmiechałam się do siebie patrząc jak mała słodko wygląda w mojej za dużej kurtce. Załapałam ją za rączkę i zaczęłam prowadzić w stronę Snowdin, żeby się nie przeziębiła.
- Nie widziałam żadnej rozsypanej tęczy po drodze... - Podsumowałam na zapytanie o jej kredkach. Zatrzęsłam się nieco, ale przejęłam się tym ani przez sekundę. W końcu byłam dowódca gwardii królewskiej a nie byle kim!
- A co do ludzi...- Zaczęłam temat i przy okazji rozglądałam się idąc, czy faktycznie nie było tutaj gdzieś zguby Frisk.
- Chyba nie lubią aż tak mocnej zimy która gryzie po nosie i sprawia że pojawiają się wam rumieńce na twarzy. -Uśmiechnęłam się do niej uroczo a potem uniosłam brwi.
- Tam! Tam są, widzę!- Krzyknęłam ochoczo i puściłam jej rączkę, podbiegając do zaśnieżonego pieńka. Sięgnęłam po kredki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 4:56 pm

- Ja lubię śnieg i zimno mi nie przeszkadza. Apsik! Um... Naprawdę nie przeszkadza... Poza tym jest tu dużo potworów i Papyrus i Sans i Ty mieszkasz w okolicy... - zaczęła wyliczać na paluszkach wszystkie znane jej potwory - I Grillby i Mniejszy Pies i Większy Pies i inni z Gwardii Królewskiej...
Wyliczankę przerwał okrzyk Undyne, bo oto znalazła się zguba! Frisk klasnęła w dłonie gdy bystre oko jej przyjaciółki wyłowiło kolorowe kredki przy zaśnieżonym pieńku. Podbiegła do niej i uczepiła się jej dłoni. - Znalazłaś! Dziękuję, dziękuję! - dosłownie "wspięła" się po ramieniu Undyne i ucałowała ją w policzek w szczerej podzięce. Puściła się i opadła łagodnie na śnieg, wpadając w zaspę po pachy. Frisk zamrugała i poruszyła ramionami, ale wyglądało na to, że utknęła i mało tego - znów kichnęła, bo jej śnieg naleciał do butów i zrobiło się zimno... Brrr... Nie mogąc się wydostać wzięła głęboki wdech i przykucnęła, zapadając się w zaspę - zaraz potem zaczęła kopać i po chwili wygramoliła się cała zadowolona z górki śniegu. Tylko, że teraz była cała biała, łącznie z kurtką Undyne. Dopiero po chwili spostrzegła co zrobiła i wyraźnie się zmartwiła.
- Przepraszam...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Undyne
Morderczy kucharz

PisanieTemat: Re: Rzeka   Sob Gru 19, 2015 5:15 pm

Podałam jej kredki dumna ze swojego znaleziska i znów spłonęłam rumieńcami kiedy dziewczynka mnie pocałowała. Ah! Była taka urocza!
Machnęłam ręką na znak że to nic takiego i wyszczerzyłam się do niej, prostując się z lekkiego przysiadu który spowodowała Frisk.
- Oh nie, mała będziesz chora!- Stwierdziłam i natychmiast na mojej niebieskiej twarzy pojawiło się przejecie. Zaczęłam ją wygrzebywać z tej zaspy sama już nieco przymarzając.
- Jesteś cała mokra!- Podsumowałam trochę krzycząc końcówkę zdania. Zaczęłam ją szybciutko otrzepywać z warstwy śniegu która na niej została i wzięłam ją na ręce do razu niosąc do gospody żeby się ogrzała.
/z.t. razem z Frisk
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Rzeka   

Powrót do góry Go down

Rzeka
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» UFO - 23.01.2013